Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

USA: dom tylko dla superbogatych

Bloomberg
Na rynek nieruchomoœci w USA trafi prawdopodobnie najdroższy dom œwiata. Luksusowa posiadłoœć znajduje się w Los Angeles i warta ma być 500 mln dolarów czyli niemal 1,8 mld złotych.

Dom znajduje się w Bel Air - najdroższej pod względem cen nieruchomoœci dzielnicy Los Angeles. Nieruchomoœci w Bel Air należš też do najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych. Mieszkajš tam m.in. aktorka Jennifer Aniston, miliarder Elon Musk, koszykarz Chris Paul, piosenkarka Joni Mitchel, a kiedyœ także aktorka Elizabeth Taylor, Ronald i Nancy Reagan, reżyser Alfred Hitchcock i aktorzy Gregory Peck oraz Leonard Nimoy.

The One - tak nazywa się posiadłoœć w Bel Air - zostanie wystawiona na sprzedaż w połowie 2018 roku, ale już teraz wzbudza ogromne emocje. Dom powstaje na zlecenie dewelopera i producenta filmowego Nile Niamiego. Budowa rozpoczęła się w 2013 roku, a dom zaprojektował zanany architekt Paul McClean.

Cała posiadłoœć ma powierzchnię 9290 metrów kwadratowych i składać się będzie z głównego domu i dwóch mniejszych. Domy będš miały w sumie 20 sypialni, własnš salę kinowš, kręgielnię, basen, klub nocny, salon spa a główny budynek majš otaczać cztery baseny, które majš sprawiać wrażenie jakby dom unosił się na wodzie. W sumie na terenie posiadłoœci ma być siedem basenów.

W ogrodzie majš stanšć marmurowe fontanny, a w głównym domu ma być specjalny pokój o przeszklonych œcianach z widokiem na akwarium w którym majš pływać meduzy - całoœć ma być specjalnie podœwietlona, tak by meduzy się œwieciły.

Na terenie posiadłoœci ma być też podziemny garaż na 30 samochodów oraz piwnica na wina, w której będzie czekał na nowego właœciciela solidny zapas butelek szampana Cristal

Posiadłoœć wzbudza nie tylko zachwyty. Mieszkańcy Bel Air uważajš, że jest za duża i bardziej przypomina nieruchomoœć komercyjnš niż prywatnš siedzibę.

Dotychczas najdroższym domem w USA była posiadłoœć Chartwell, także w Bel Air, która trafiła na rynek za 350 mln dolarów czyli ponad 1,2 mld złotych. Nadal szuka właœciciela.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL