Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Luksusowy barak na angielskiej wsi

materiały
Dwanaœcie miesięcy i 750 tys. funtów, tyle potrzebowała para brytyjskich emerytów, by z bungalowu z prefabrykatów zrobić dom nominowany do prestiżowych nagród architektonicznych.

Pennie i Charles Denton kupili dom w Swanage w Dorset cztery lata temu za 400 tys. funtów. Budynek został wzniesiony w 1917 z prefabrykatów i nie był szczególnie atrakcyjny. Małżeństwo postanowiło zatrudnić architektów, tak by przekształcić barak w dom ich marzeń. Przebudowa kosztowała ich 750 tys. funtów i trwała 14 miesięcy. Teraz jest on wart około miliona funtów, ale nie jest na sprzedaż. Właœciciele zapewniajš, że chcš w nim spędzić resztę życia cieszšc się wnukami i emeryturš.

Architekt Magnus Ström stworzył bardzo nowoczesny dom "wiszšcy" nad zagłębieniem przez które wjeżdża się pod dom i gdzie znajdujš się miejsca parkingowe. Budynek jest parterowy i minimalistyczny - tak jak życzyli sobie właœciciele.

Budynek juz został nominowany do dwóch prestiżowych brytyjskich nagród: RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) oraz RIBA (Royal Institute of British Architects).

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL