BGK Nieruchomoci zajmuje się kwestiš mieszkań na wynajem. Na poczštku 2014 r. powstał Fundusz Mieszkań na Wynajem.
- Od poczštku 2015 r. komercjalizujemy już pierwsze budynki. Pierwszš inwestycję mielimy w Poznaniu przypomniała Mišzek.
Przyznała, że na rynku wyróżnia ich fakt, iż mieszkania, które oddajš sš nowe, wykończone pod klucz. - W standardzie w kuchni mamy zabudowę kuchni, sprzęt AGD, piekarnik, płytę elektrycznš, lodówkę i zmywarkę. W każdej nieruchomoci mamy do dyspozycji szafę wnękowš dla najemcy oraz pralkę w kompletnie urzšdzonej łazience. Dodatkowo na każdej inwestycji działa usługa help desk. W przypadku nieoczekiwanej awarii zawsze można zadzwonić po pomoc konserwatora wyliczała goć.
- Wyróżnia nas również fakt, że nie mamy dylematu w postaci, że musimy przedwczenie rozwišzać umowę. Najemcy mogš wišzać się z nami umowami nawet na 25 lat, dzięki ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomoci, która wprowadziła najem instytucjonalny w wrzeniu tego roku. Nie mamy już ograniczenia długoci okresu najmu do lat 10. Ustawa pomogła dotrzeć nam do większej grupy najemców dodała.
Dzisiaj fundusz ma ponad 1700 mieszkań do wynajęcia w różnych lokalizacjach w Polsce.
Mišzek zaznaczyła, że jednš z misji powstania Funduszu Mieszkań na Wynajem było, żeby zwiększyć mobilnoć Polaków przez dostępnoć mieszkań na wynajem.
- Najem w Polsce jako alternatywa dla zakupu mieszkania jest jeszcze mało popularna, choć wzrasta ten segment ten segment rynku. Dopóki nie zostanie zaspokojona potrzeba mieszkaniowa wielu osób, które czujš potrzebę posiadania mieszkania na własnoć, to nadal te mieszkania będš się utrzymywały na pewnym poziomie wynajęcia i dużo wyższej cenie niż w krajach Europy Zachodniej czy USA tłumaczyła.
Goć przyznała, że w Polsce nadal cierpimy na brak mieszkań.
- Staramy się uzupełnić te braki różnymi programami. Może za 10 lat będzie taki czas, że wynajem mieszkania będzie jeszcze bardziej konkurencyjny w stosunku do zakupu. Dzi więcej osób decyduje się nabyć mieszkanie niż je wynajšć, chociaż jest grupa osób, szczególnie z młodszego pokolenia, która decyduje się na wynajęcie mieszkania. Nadal jest bardzo dużo młodych rodzin, których zwyczajnie nie stać na kredyt. Koszt wynajęcia mieszkania plus dodatkowe opłaty czasami sš niższe niż rata kredytu plus koszty utrzymania własnego mieszkania mówiła Mišzek.