Nie żyje Przemysław Wałęsa, syn byłego prezydenta

aktualizacja: 09.01.2017, 06:59
Foto: PAP/ Stefan Kraszewski

Nie żyje syn Lecha Wałęsy, Przemysław. Jego ciało znaleziono w mieszkaniu w Gdańsku. Miał 43 lata.

Jak mówi "Rzeczpospolitej" prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, wieczorem członek rodziny znalazł ciało syna byłego prezydenta. - Pogotowie stwierdziło zgon - mówi prok. Paszkiewicz.

Wstępnie biegły sądowy wykluczył działanie osób trzecich. - Ale zlecimy sekcję zwłok - dodaje prok. Paszkiewicz.

Jak poinformowała PAP rzecznik prasowa gdańskiej policji, Aleksandra Siewert w mieszkaniu trwają czynności prowadzone przez grupę dochodzeniowo-śledczą.

- Policjanci przeprowadzają oględziny z udziałem technika kryminalistyki – poinformowała rzecznik. Dodała, że na miejscu jest też prokurator.

Przemysław Wałęsa był trzecim dzieckiem Lecha i Danuty Wałęsów. Urodził się w 1974 roku. Wcześniej przyszli na świat Bogdan i Sławomir.

Polacy kojarzą go z powodu "pomroczności jasnej", która miała mu dokuczać.

Był po rozwodzie. Pracował w straży granicznej.

Internauci zamieszczają na Facebooku kondolencje dla Lecha Wałęsy.

Noty kondolencyjne pojawiają się także na Twitterze. Zamieścili je m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk.

Jarosław Wałęsa, brat Przemysława Wałęsy, napisał na Twitterze, że jego rodzina pozostaje w ogromnym bólu po jego odejściu.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl/PAP

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE