Wynik Bogdanki na minusie

aktualizacja: 09.03.2016, 19:05

Lubelski Węgiel Bogdanka zanotował w 2015 r. stratę netto sięgającą 279,6 mln zł – wynika z zaprezentowanych przez spółkę niezaudytowanych danych finansowych. Negatywnie na wyniki wpłynęły odpisy.

REDAKCJA POLECA

Jak podała węglowa spółka, przychody grupy w minionym roku sięgnęły 1,89 mld zł, a EBITDA wyniosła 686,3 mln zł. Na minusie znalazł się natomiast wynik operacyjny, który wyniósł – 326,2 mln zł oraz wynik netto, który sięgnął – 279,6 mln zł.

Dla porównania, w 2014 r. Bogdanka wypracowała 2 mld zł przychodów, 362,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 272,35 mln zł zysku netto.

Na wyniki w 2015 r. wpływ miały zdarzenia jednorazowe. Bogdanka dokonała bowiem odpisu aktualizującego wartość aktywów w wysokości 624,8 mln zł. Jak informowała węglowa spółka, wartość odpisu obciążyła wynik operacyjny, natomiast nie miała wpływu na wynik EBITDA.

Pełny raport za 2015 r. spółka zaprezentuje 21 marca.

Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE