Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Warszawa

Znika samolot spod PKiN. Lokal podpalono

Twitter/krzysiek_em
Robotnicy rozpoczęli rozbiórkę samolotu, który stał pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W maszynie mieœciła się restauracja.

W lipcu ubiegłego roku przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanęła atrapa samolotu Ił. Na białej maszynie namalowano godło Rzeczypospolitej Polskiej. 

Jak się póŸniej okazało, właœcicielem maszyny jest Fado Agraa, Palestyńczyk, który od 8 lat mieszka w Polsce. W samolocie powstała sala restauracyjna.

Na to, by maszyna dalej stała pod Pałacem Kultury i Nauki nie zgadzał się warszawski ratusz. Maszyna stanęła na prywatnej działce, jednak rzecznik ratusz tłumaczył, że nie było zgody miasta na postawienie tam samolotu. 

Dziœ rozpoczšł się demontaż samolotu. Maszyna zostanie pocięta i usunięta z działki. Koszty operacji opłaci właœciciel działki. Agraa nie zgadza się z decyzjš Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego .

Właœciciel uderzył robotników i podpalił samolot. Nad centrum Warszawy unosił się czarny, gęsty dym - informuje dziennikarz Radia ZET Maciej Sztykiel.

ródło: rp.pl/Radio Zet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL