Sejmowa Komisja ds. Petycji Sejmu RP przygotowała projekt, który porządkuje terminologię w pięciu ustawach. Dziś nie jest ona aktualna, co utrudnia stosowanie przepisów. Jest po prostu niepotrzebny bałagan. To skutek petycji obywatelskiej, która wpłynęła do Sejmu.

Pełna nazwa tego projektu to: o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy spójności terminologicznej systemu prawnego.

Wprowadza on zmiany w: kodeksie pracy; ustawie o rozpoznawaniu przez sądy spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; prawie o ruchu drogowym; ustawie o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli oraz kodeksie wyborczym.

Gdy chodzi o kodeks pracy, okazuje się, że w wielu jego miejscach znajduje się odniesienie do nieistniejących już od wielu lat sądów wojewódzkich. Zastąpiły je sądy okręgowe i to one zostaną teraz wprowadzone do kodeksu pracy. Z kolei art. 80 prawa o ruchu drogowym mówi o zakazie powierzania w drodze porozumienia niektórych zadań i kompetencji gminom. Wprowadza też wyjątek: zakaz nie dotyczy powiatu warszawskiego. Zdaniem autorów projektu nie odpowiada to aktualnemu podziałowi administracyjnemu kraju. Proponuje się więc, by przepis przewidywał, że m.st. Warszawa może przekazać zadania i kompetencji dzielnicom.

Etap legislacyjny: przed pierwszym czytaniem