Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

Niemcy: Burmistrz radzi mieszkańcom Bad Schlema, by nie prowokować imigrantów

AFP
Burmistrz niemieckiego miasteczka Bad Schlema położonego we wschodniej częœci kraju, podczas zebrania w ratuszu zaapelował do mieszkańców, by ci poprosili dzieci o "nie prowokowanie" imigrantów swoim strojem.

Jeden z mieszkańców miasta zwrócił się do burmistrza z pytaniem w jaki sposób chronić dziewczynki przed molestowaniem przez imigrantów. Dodał, że zdarzyło się już, że dziewczynki były zaczepiane przez małych uchodŸców siedzšcych w oknach budynków obozu dla uchodŸców. - Jak sobie poradzimy z tym latem, gdy dziewczynki będš miały na sobie bardziej skšpe stroje - zapytał.

Na to pytanie burmistrz, polityk współrzšdzšcej Niemcami CDU odpowiedział, że "jest to proste". - Po prostu nie prowokujmy ich i nie zbliżajmy się do miejsc, w których znajdujš się imigranci - tłumaczył. To wywołało niezadowolenie na sali. - Już nie można swobodnie poruszać się po mieœcie. IdŸ do domu, kto cię wybrał? - pytali niezadowoleni mieszkańcy. Niektórzy domagali się natychmiastowej dymisji burmistrza. Ten jednak nie ustępował. - Dziewczynki nie muszš mijać obozu dla uchodŸców w drodze do szkoły. Mogš pójœć innš drogš - stwierdził. To jednak tylko rozzłoœciło mieszkańców.

W Niemczech narasta fala niechęci do uchodŸców, po tym jak w sylwestra w Kolonii grupa ok. 1000 imigrantów molestowała bawišce się na ulicach kobiety. Od tego czasu w mediach pojawia się wiele doniesień o molestowaniu kobiet przez przybyszów z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki.

ródło: Daily Mail

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL