HBO: "Gra o tron" w sieci przed premierą

aktualizacja: 06.08.2017, 17:53
Foto: YouTube

HBO oficjalnie przyznało, że najnowszy odcinek serialu "Gra o Tron" zatytułowany "Wojenne łupy", został umieszczony przez piratów w internecie przed jego oficjalną, niedzielną premierą.

REDAKCJA POLECA

Odcinek, który w polskim HBO będzie dostępny w poniedziałek, wyciekł do sieci 4 sierpnia.

 

"Łupy wojenne" można było znaleźć na kilku internetowych stronach, odcinek przekazywali też sobie użytkownicy serwisu Reddit.

Rzecznik HBO zapewnił, że najnowszy wyciek ze stacji nie ma nic wspólnego z atakiem na serwery HBO, w czasie którego 31 lipca hakerzy wykradli 1,5 terabajta danych.

Dostępny przed premierą odcinek "Gry o Tron" jest opatrzony znakiem wodnym "wyłącznie do użytku wewnętrznego" i sygnowany przez Star India, dystrybutora HBO w Indiach.

Rzecznik Star India oświadczył, że w sprawie wszczęto już postępowanie kryminalne.

Scenariusz odcinka wyciekł do sieci 31 lipca wraz ze scenariuszami kolejnych odcinków wykradzionymi przez hakerów w czasie ataku na serwery HBO.

Jeden z aktorów serialu, Conleth Hill (wciela się w rolę Varysa) wyraził nadzieję, że "prawdziwi fani nie będą chcieli wiedzieć (przed premierą) co wydarzy się w kolejnych odcinkach".

Komentarz dnia
Żródło: Newsweek

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE