Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

ABC Data dobrze zaczyna rok

123RF
W styczniu spółka wypracowała 374 mln zł przychodów, a więc więcej niż rok wczeœniej. Jakie będš kolejne miesišce?

W czwartek przed południem kurs ABC Daty spada o 1 proc. do 2,04 zł. Spółka podała, że w styczniu 2018 r. wypracowała 374 mln zł szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 365 mln zł osišgniętych w styczniu 2017 r.

W pierwszym miesišcu 2018 r. ABC Data zwiększyła przychody ze sprzedaży na większoœci rynków, na których jest bezpoœrednio obecna. Największy, łšcznie 49-proc. wzrost osišgnęła w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dobre rezultaty wypracowała też w Rumunii (+31 proc.) oraz na Słowacji (+22 proc.). Pod względem struktury przychodów w podziale na poszczególne kategorie produktowe, w styczniu zanotowała największy wzrost sprzedaży w grupie serwerów, komponentów, notebooków, a także urzšdzeń peryferyjnych i hardware sieciowego.

- ABC Data od poczštku roku realizuje założone cele sprzedażowe, czego rezultatem jest wysoki poziom przychodów wypracowany w pierwszym miesišcu roku – mówi, cytowana w komunikacie Ilona Weiss, prezes ABC Daty.

W całym 2017 roku dystrybucyjna grupa osišgnęła ponad 4,6 mld zł przychodów ze sprzedaży. Publikację szczegółowych wyników finansowych za 2017 r. zaplanowano na 5 kwietnia 2018 r.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL