Reklama

Performans z Schulzem

W najbliższy piątek, 28 kwietnia, Gołda Tencer oraz aktorzy Teatru Żydowskiego w Warszawie wystąpią w niezwykłym projekcie jednej z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia Agaty Dudy-Gracz.

Publikacja: 27.04.2017 07:30

Foto: materiały prasowe

Przywołają w pamięci niepowtarzalną magię świata Brunona Schulza i staną się pacjentami jego „Sanatorium pod Klepsydrą”. Widowisko będzie miało charakter artystycznego performansu z udziałem widzów i odbywać się będzie w niepowtarzalnej scenerii. Mitycznym Sanatorium pod Klepsydrą stanie się główny gmach nowej siedziby Sinfonii Varsovia na Pradze, przy ul. Grochowskiej 272. W miejscu tym do niedawna mieścił się Instytut Weterynaryjny SGGW. Warto dodać, że ten zabytkowy budynek, zbudowany pod koniec XIX wieku, posłużył Andrzejowi Wajdzie do realizacji ostatniego filmu „Powidoki”.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Teatr
Brytyjskie media o Twarkowskim: jedno z najbardziej olśniewających przedstawień
Patronat Rzeczpospolitej
Światowa prapremiera spektaklu „Pół żartem”
Teatr
„Rękopis znaleziony w Saragossie” z Sewerynem i Stenką w Teatrze Polskim
Patronat Rzeczpospolitej
„Pół żartem…” – Nowa komedia Teatru Capitol
Teatr
„Tartuffe” z Cielecką, Adamczykiem i Bielenią z oglądalnością ponad 400 tys widzów
Reklama
Reklama