Znieważanie prezydenta bez konsekwencji?

aktualizacja: 24.02.2016, 18:51

W obecnym systemie prawnym za znieważenie prezydenta grozi 3 lata więzienia. Partia Ryszarda Petru chce zmienić te przepisy twierdząc że obecne przepisy zamiast chronić prezydenta, ośmieszają go. Nowoczesna nie ukrywa, że ma to być test dla PiS, który domagał się skasowania tego przepisu, gdy ścigany był twórca antykomor.pl. Komentują Wiktor Ferfecki i Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej"

 

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE