Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sztuka

Siedem kontynentów podróżnika

materiały prasowe
W warszawskiej NEY Gallery & Prints oglšdać można pierwszš w Polsce wystawę fotografii Andreasa Hürlimanna.

Pochodzšcy ze Szwajcarii Andreas Hürlimann to lekarz i podróżnik. Od niemal 40 lat fotografuje wybrane motywy ogromnych formacji skalnych, pochodzšcych z różnych miejsc, na siedmiu kontynentach œwiata.

Artysta na swoim koncie ma ponad 10 tysięcy zdjęć. Ich głównym motywem sš wyjštkowo przedstawiane na fotografiach skały.

Na wystawie „Andreas Hürlimann: Skały i piaski. Fotografie z VII kontynentów” zobaczyć można 51 fotografii charakterystycznych dla twórczoœci szwajcarskiego artysty.

Zdjęcia Hürlimanna łšczš zbliżone kadry. W większoœci to znaczne powiększenia faktury skał, „tkanki wierzchniej”, bogatej kolorystycznie i zróżnicowanej w swych walorach. Spoœród wyjštkowych kształtów i barw artysta wybiera te, których jedynym reżyserem jest œwiatło wydobywajšce z nich plastyczne formy natury.

Zdjęcia Andreasa Hürlimanna sš więc obrazami rzeczywistoœci ujętej w kadrze przez wrażliwego na piękno natury artystę. Oglšdajšc prace fotografa często można odnieœć wrażenie, że nie sš one zdjęciami pokazujšcymi rzeczywistoœć, a obrazami.

Fotografie Hürlimanna były wielokrotnie pokazywane w galeriach na całym œwiecie, w tym w Szwajcarii, Niemczech czy Austrii. Znajdujš się w kolekcjach prywatnych i sš stale prezentowane przez galerię ArtTon AG koło Zurichu.

Wystawa według autorskiego projektu kuratorki Henryki Milczanowskiej, organizowana jest we współpracy Fundacji Polskiej Sztuki Emigracyjnej i NEY Gallery & Prints w Warszawie.

Ekspozycja „Andreas Hürlimann: Skały i piaski. Fotografie z VII kontynentów” prezentowana będzie do 31 sierpnia w NEY Gallery & Prints na warszawskiej Woli.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL