Siedem kontynentów podróżnika

aktualizacja: 11.08.2017, 21:37
Foto: materiały prasowe

W warszawskiej NEY Gallery & Prints oglądać można pierwszą w Polsce wystawę fotografii Andreasa Hürlimanna.

REDAKCJA POLECA

Pochodzący ze Szwajcarii Andreas Hürlimann to lekarz i podróżnik. Od niemal 40 lat fotografuje wybrane motywy ogromnych formacji skalnych, pochodzących z różnych miejsc, na siedmiu kontynentach świata.

Artysta na swoim koncie ma ponad 10 tysięcy zdjęć. Ich głównym motywem są wyjątkowo przedstawiane na fotografiach skały.

Na wystawie „Andreas Hürlimann: Skały i piaski. Fotografie z VII kontynentów” zobaczyć można 51 fotografii charakterystycznych dla twórczości szwajcarskiego artysty.

Zdjęcia Hürlimanna łączą zbliżone kadry. W większości to znaczne powiększenia faktury skał, „tkanki wierzchniej”, bogatej kolorystycznie i zróżnicowanej w swych walorach. Spośród wyjątkowych kształtów i barw artysta wybiera te, których jedynym reżyserem jest światło wydobywające z nich plastyczne formy natury.

Zdjęcia Andreasa Hürlimanna są więc obrazami rzeczywistości ujętej w kadrze przez wrażliwego na piękno natury artystę. Oglądając prace fotografa często można odnieść wrażenie, że nie są one zdjęciami pokazującymi rzeczywistość, a obrazami.

Fotografie Hürlimanna były wielokrotnie pokazywane w galeriach na całym świecie, w tym w Szwajcarii, Niemczech czy Austrii. Znajdują się w kolekcjach prywatnych i są stale prezentowane przez galerię ArtTon AG koło Zurichu.

Wystawa według autorskiego projektu kuratorki Henryki Milczanowskiej, organizowana jest we współpracy Fundacji Polskiej Sztuki Emigracyjnej i NEY Gallery & Prints w Warszawie.

Ekspozycja „Andreas Hürlimann: Skały i piaski. Fotografie z VII kontynentów” prezentowana będzie do 31 sierpnia w NEY Gallery & Prints na warszawskiej Woli.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE