Świat

W Niemczech prezerwatywa obowiązkowa

123RF
Po dwu latach sporów i dyskusji partie koalicji rządowej doszły do porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o prostytucji.

Nowa ustawa jest już prawie gotowa ale nawet po uchwaleniu wjedzie w życie z początkiem przyszłego roku. Wprowadza obowiązek używania prezerwatyw przez klientów prostytutek, lecz do końca nie wiadomo, kto miałby go ostatecznie egzekwować. W każdym razie pomysł jest taki, aby zapewnić prostytutkom więcej ochrony, niż wynika to z obecnie obowiązującej ustawy.

Została uchwalona w 2002 roku i zliberalizowała całkowicie branżę usług seksualnych. W nowej ustawie właściciele domów publicznych będą zobowiązani nie tylko do zwykłej rejestracji swej działalności, ale w celu uzyskania zezwolenia będą musieli przedstawić szczegółowy plan dotyczący personelu czy warunków higienicznych.

Osoby świadczące usługi seksualne będą zobowiązane do poddanie się raz do roku badaniom lekarskim, a co dwa lata będą musiały zgłosić zawiadomienia w lokalnych samorządach o rodzaju prowadzonej działalności.

Z szacunków wynika, że usługi seksualne świadczy w Niemczech ok. 300 tys. kobiet i kilkanaście tysięcy mężczyzn. Z ich usług korzysta dziennie ponad 1,2 mln klientów.  Obroty całej branży to ok.14 mld euro rocznie.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL