W Niemczech prezerwatywa obowiązkowa

aktualizacja: 02.02.2016, 17:15
Foto: 123RF

Po dwu latach sporów i dyskusji partie koalicji rządowej doszły do porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o prostytucji.

REDAKCJA POLECA

Nowa ustawa jest już prawie gotowa ale nawet po uchwaleniu wjedzie w życie z początkiem przyszłego roku. Wprowadza obowiązek używania prezerwatyw przez klientów prostytutek, lecz do końca nie wiadomo, kto miałby go ostatecznie egzekwować. W każdym razie pomysł jest taki, aby zapewnić prostytutkom więcej ochrony, niż wynika to z obecnie obowiązującej ustawy.

Została uchwalona w 2002 roku i zliberalizowała całkowicie branżę usług seksualnych. W nowej ustawie właściciele domów publicznych będą zobowiązani nie tylko do zwykłej rejestracji swej działalności, ale w celu uzyskania zezwolenia będą musieli przedstawić szczegółowy plan dotyczący personelu czy warunków higienicznych.

Osoby świadczące usługi seksualne będą zobowiązane do poddanie się raz do roku badaniom lekarskim, a co dwa lata będą musiały zgłosić zawiadomienia w lokalnych samorządach o rodzaju prowadzonej działalności.

Z szacunków wynika, że usługi seksualne świadczy w Niemczech ok. 300 tys. kobiet i kilkanaście tysięcy mężczyzn. Z ich usług korzysta dziennie ponad 1,2 mln klientów.  Obroty całej branży to ok.14 mld euro rocznie.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE