Argentyna: Turyści zamęczyli młodego delfina

aktualizacja: 19.02.2016, 00:03
Foto: Twitter.com

W argentyńskim kurorcie Santa Teresita turyści złapali młodego delfina. Tłum ludzi przekazywał sobie ssaka z rąk do rąk, by zrobić sobie z nim selfie. Zwierzę nie przeżyło.

Zabawiający się delfinem turyści zamieścili swoje zdjęcia w sieci. Po  wykonaniu fotografii pozostawili zwierzę na piasku, w pełnym słońcu. Ssak ten ma bardzo grubą i tłustą skórę, która chroni go przed chłodem, ale poza wodą, narażony na słońce, odwadnia się szybko i ginie.

Bezmyślność turystów wywołała burzę w mediach społecznościowych, oburzeni ludzie domagają się ukarania winnych.

 

Argentyńska Wildlife Foundation natychmiast zaapelowała o reakcję w przypadku znalezienia na plaży delfina i pomoc ssakowi w powrocie do jego naturalnego środowiska.

Zamęczony delfin był przedstawicielem jednego z najmniejszych i najrzadszych gatunków tych ssaków - delfinów La Platy (inaczej - Tonina mała). Gatunek ten żyje wyłącznie w Ameryce Południowej w dorzeczu La Platy.

Na wolności żyje zaledwie niespełna 30 tysięcy tych delfinów. Corocznie ginie ich od 500 do 800 - toną zaplątując się w sieci rybackie.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE