Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Lagerfeld uderza w Merkel za sprowadzenie "wrogów Żydów"

AFP
Sławny i sędziwy projektant mody ostro skrytykował niemieckš politykę imigracyjnš. Wywołał zamieszanie we Francji, gdzie mieszka i w Niemczech, skšd pochodzi.

Karl Lagerfeld. występujšc w poniedziałek wieczorem w show w prywatnej francuskiej telewizji C8, zestawił otwarcie przez kanclerz Angelę Merkel drzwi dla imigrantów, głównie muzułmanów, z Holokaustem.

To natychmiast wywołało składanie skarg do francuskiego odpowiednika rady radiofonii i telewizji (CSA). Podobno miały być ich setki, ale jak piszš dziœ portale niemieckie, CSA nie podaje, co zawierajš.

Projektant był œwiadom, że wywoła kontrowersje, bo w czasie rozrywkowego przecież programu stwierdził: "powiem coœ strasznego".

I powiedział: Nie możemy mordować milionów Żydów, a potem - choć upłynęły dziesięciolecia - wpuszczać miliony ich najgorszych wrogów.

Dał przykład pewnej Niemki, która pod swój dach przyjęła mówišcego trochę po angielsku syryjskiego uchodŸcę. - Wie pan - spytał prowadzšcego program - co młody Syryjczyk powiedział po czterech dniach tej pani? Że najlepszy niemiecki wynalazek to Holokaust.

Lagerfeld uważa, że Angela Merkel zapraszajšc masy imigrantów chciała zmienić wizerunek wyrodnej matki, który wyrobiła sobie Ÿle traktujšc Greków w czasie kryzysu finansowego.

Karl Lagerfeld (podobnie jak Angela Merkel) urodził się w Hamburgu. On przyszedł na œwiat w 1933 roku, czyli wtedy, gdy do władzy doszedł Adolf Hitler.

Jest synem przemysłowca z branży mleczarskiej, jego rodzina należała do nielicznego Koœcioła starokatolickiego.

Lagerfeld szybko trafił do stolicy mody, Paryża, tam skończył liceum. Jest projektantem, fotografem, twórcš kostiumów. W połowie lat 50. rozpoczęła się jego wielka, jak się póŸniej okazało, kariera w œwiecie mody. Ma własnš markę Karl Lagerfeld. Był lub jest zwišzany m.in. z takimi gigantami branży mody i towarów luksusowych jak Chanel, Balmain, Fendi, Chloé.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL