Krakowskie parki lepsze od Wawelu?

aktualizacja: 12.07.2017, 21:07
Krakowskie Planty (fot. aurifex14)
Krakowskie Planty (fot. aurifex14)
Foto: Flickr

Parkobus zawiezie mieszkańców Krakowa na weekendowy odpoczynek do parków. Taki pomysł mają władze miasta, by promować tereny zielone.

Weekendowe rejsy do krakowskich parków zaczęły się 8 lipca kursem do parku Bednarskiego. Bezpłatny autobus wszedł na stałe do wakacyjnego rozkładu jazdy i będzie kursował w lipcu, sierpniu i we wrześniu. – Pierwszy przejazd w ostatnią sobotę zgromadził ok. 40 osób – mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik, kierownik zespołu „Kraków w zieleni". – Wszyscy uczestnicy byli ogromnie zadowoleni, bo dzięki tej wyprawie poznali nowy, nieznany im dotąd park.

Parkobus stwarza mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych w najbliższej okolicy. Będzie kursował po wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców z jednej części Krakowa do parku na drugim krańcu miasta. W miejscu docelowym można spędzić czas wśród przyrody, tak, jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących fauny i flory.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE