Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Awaryjne lšdowanie samolotu z Polakami w Sofii

Fotorzepa, Ryszard Waniek
W Sofii doszło do awaryjnego lšdowania samolotu z polskimi turystami – informuje RMF24.pl. Na pokładzie było około 180 osób.

Samolot z Grecji musiał wczeœniej lšdować z powodu usterki technicznej. Pasażerowie dostali informację, że chodzi o pękniętš szybę w kabinie pilotów.

Dla bezpieczeństwa maszynę sprowadzono na ziemię. Polscy turyœci, którzy wracali z wypoczynku, czekajš w Sofii na samolot zastępczy, którzy zabierze ich do Warszawy.

Uszkodzony samolot, po wylšdowaniu w Warszawie, miał zabrać kolejnych podróżników do Grecji. Mieli wylecieć o godz. 11, ale z powodu awarii maszyny ich lot będzie opóŸniony.

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Airbus A320 węgierskiej linii lotniczej Wizz Air miał wylšdować w Lublinie, ale kilkanaœcie minut po starcie z lotniska w Izraelu musiał zawrócić.

Powodem przerwania lotu także była pęknięta szyba. – Po 15 minutach od startu obsługa w samolocie oznajmiła, że sš problemy techniczne. Zaczęliœmy gwałtownie się obniżać – relacjonowała pasażerka "Gazecie Wyborczej". Wtedy maszynie udało się zawrócić i wylšdować.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL