Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Maraton w Dębnie: Pobiegnš, by wesprzeć niepełnosprawnych

Po ćwierć wieku przerwy znany polski biegacz Jerzy Skarżyński wystartuje w maratonie w Dębnie.

Skarżyński zdecydował się podjšć kilkumiesięczny trud profesjonalnych przygotowań, by wspomóc podopiecznych Zakonu Maltańskiego. Obecnie prowadzi on zbiórkę pieniędzy na obóz dla niepełnosprawnej młodzieży.

To będzie już trzecia impreza charytatywna organizowana przez zakon. Pierwszš był Ironman, kolejnš Ultramaraton RzeŸnik w Bieszczadach. – W 2014 roku założyłem się, że zdobędę pienišdze na zakup respiratorów dla szpitala zakonu. Była to akcja Ironman. Wystartowałem w niej, choć łatwo mi nie było. Nigdy nie startowałem w triathlonie, a na hali sportowej byłem 30 lat wczeœniej – wspomina Tomasz Tarnowski, członek Zwišzku Polskich Kawalerów Maltańskich i jego twórca programu ekstremalnego.

Trzecia, tegoroczna edycja przeznaczona jest dla biegaczy-amatorów. To maraton „Biegnę dla tych, którzy marzš, by chodzić" zaplanowany na 2 kwietnia w Dębnie. Jednš z jego gwiazd będzie właœnie Jerzy Skarżyński, były reprezentant Polski w lekkiej atletyce, autor ksišżek na temat biegania.

W imprezie udział weŸmie także Przemysław Miarczyński, jeden z najlepszych windsurferów, Paweł Januszewski, były lekkoatleta, Sebastian Chmara, mistrz œwiata w dziesięcioboju lekkoatletycznym i aktorka Karolina Gorczyca, znana m.in. z serialu „Czas honoru".

Zapisy na maraton już się zakończyły, bo miejsca dla amatorów wyczerpały się już drugiego dnia. Ale na stronie maraton.zakonmaltanski.pl można œledzić przygotowania gwiazd do biegu.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL