Rosja: Z niedźwiedziem na smyczy

aktualizacja: 20.03.2017, 20:29
Foto: Pixabay

Policja w rosyjskim Taganrogu szuka mężczyzny, który spacerował po mieście ze zwierzęciem.

Mieszkańcy jednej z dzielnic portowego miasta leżącego nad Morzem Azowskim nagrali w sobotę na telefony komórkowe i umieścili na Youtube zdumiewająca podwórkową scenę. Nieznany mężczyzna wyszedł na spacer z brunatnym niedźwiedziem na smyczy.

Po dwóch dniach zaalarmowana miejscowa policja wyruszyła na poszukiwania właściciela zwierzęcia. Zgodnie z informacjami z komendy policji w Taganrogu patrole zamierzają wyjaśnić, dlaczego mężczyzna prowadził zwierzę po ulicy... bez kagańca.

Po protestach części mieszkańców policjanci zgodzili się też sprawdzić, czy niedźwiedź przetrzymywany jest we właściwych warunkach. Nagrań bowiem dokonano na osiedlu, którego domy zbudowano w latach 60., w tzw. chruszczobach (od nazwiska ówczesnego przywódcy ZSRR Nikity Chruszczowa) są bardzo małe i ciasne.

- Temat w sam raz dla żartów, ale wcale nie jest śmieszne. Niedźwiedzie to silne i niebezpieczne drapieżniki. W jednej chwili takie spacery mogą zakończyć się tragicznie, właściciel nie da rady utrzymać na smyczy rozdrażnionego zwierzęcia – powiedział portalowi „Donday" jeden z mieszkańców miasta.

Na razie policja nie znalazła ani niedźwiedzia, ani jego właściciela.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE