Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Rosja: Z niedźwiedziem na smyczy

Pixabay
Policja w rosyjskim Taganrogu szuka mężczyzny, który spacerował po mieœcie ze zwierzęciem.

Mieszkańcy jednej z dzielnic portowego miasta leżšcego nad Morzem Azowskim nagrali w sobotę na telefony komórkowe i umieœcili na Youtube zdumiewajšca podwórkowš scenę. Nieznany mężczyzna wyszedł na spacer z brunatnym niedŸwiedziem na smyczy.

Po dwóch dniach zaalarmowana miejscowa policja wyruszyła na poszukiwania właœciciela zwierzęcia. Zgodnie z informacjami z komendy policji w Taganrogu patrole zamierzajš wyjaœnić, dlaczego mężczyzna prowadził zwierzę po ulicy... bez kagańca.

Po protestach częœci mieszkańców policjanci zgodzili się też sprawdzić, czy niedŸwiedŸ przetrzymywany jest we właœciwych warunkach. Nagrań bowiem dokonano na osiedlu, którego domy zbudowano w latach 60., w tzw. chruszczobach (od nazwiska ówczesnego przywódcy ZSRR Nikity Chruszczowa) sš bardzo małe i ciasne.

- Temat w sam raz dla żartów, ale wcale nie jest œmieszne. NiedŸwiedzie to silne i niebezpieczne drapieżniki. W jednej chwili takie spacery mogš zakończyć się tragicznie, właœciciel nie da rady utrzymać na smyczy rozdrażnionego zwierzęcia – powiedział portalowi „Donday" jeden z mieszkańców miasta.

Na razie policja nie znalazła ani niedŸwiedzia, ani jego właœciciela.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL