Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Na rehabilitację Bohdana Smolenia

Bohdan Smoleń
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
W warszawskim Teatrze „Kamienica" odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację znanego satyryka.

Bohdan Smoleń po kolejnym udarze jest w ciężkim stanie. Nie mówi, nie chodzi. Pomóc mu może kosztowna rehabilitacja. Jego koledzy artyœci chcš zebrać œrodki na ten cel.

Znany artysta kabaretowy przez wiele lat pomagał innym. Jego fundacja Stworzenia Pana Smolenia prowadziła i prowadzi oœrodek hipoterapii, dla dzieci i dorosłych. Teraz sam artysta potrzebuje pomocy.

W cišgu szeœciu lat przeszedł trzy udary. Ostatni był najpoważniejszy. Cztery miesišce Bohdan Smoleń spędził w szpitalach, kilka miesięcy temu wrócił do domu, gdzie opiekujš się nim bliscy, współpracownicy z fundacji i wynajęci przez nich specjaliœci.

- Problem w tym, że pan Bohdan jest bardzo oporny na pomoc specjalistów. Zachowuje się, jakby zrezygnował z walki o siebie, nie wiemy, jak przekonać go do przyjęcia pomocy – mówi „Głosowi Wielkopolski" Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, przyjaciółka artysty.

Dodaje, że lekarze i rehabilitanci zajmujšcy się Bohdanem Smoleniem twierdzš, że jest możliwoœć, żeby odzyskał przynajmniej częœć sprawnoœci, tym bardziej że widać małe postępy.

- Najbardziej zależy nam, żeby odzyskał mowę, no i żeby zaczšł chodzić, chociaż z balkonikiem. To sš dwie najważniejsze rzeczy. Jak będzie tylko leżał w łóżku, to zaraz znajdzie się na równi pochyłej. Musi zaczšć ćwiczyć – podkreœla Joanna Kubisa.

Koledzy chorego artysty chcš mu pomóc. Zbierajš pienišdze na jego rehabilitację. Bliscy i przyjaciele wierzš, że pobyt w specjalistycznym oœrodku może mu pomóc.

W warszawskim teatrze „Kamienica" 29 lutego odbędzie się specjalny koncert charytatywny zatytułowany „A tam cicho być"

Wystšpiš m.in. Alicja Majewska, Katarzyna Pakosińska, Justyna Sieńczyłło, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Grabowski, Emilian Kamiński, Włodzimierz Korcz, Jerzy Kryszak, Zenon Laskowik, Kuba Sienkiewicz, Stanisław Tym i Grupa MoCarta.

- Wielu artystów zgłosiło się samych. Do kilkorga zadzwoniłem, ale zawsze odpowiedŸ była pozytywna – opowiadał wielkopolskiej gazecie Krzysztof Jaœlar, jeden z pomysłodawców koncertu. Dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na rehabilitację satyryka.

Każdy może też wspomóc też rehabilitację Bohdana Smolenia przekazujšc darowiznę na konta Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, numer konta: GBS/oddział Mosina 92904800070000541220000001 z dopiskiem „rehabilitacja Bohdana Smolenia". Darowizny można odliczać od podatku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL