Na rehabilitację Bohdana Smolenia

aktualizacja: 12.02.2016, 22:31
Bohdan Smoleń
Bohdan Smoleń
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

W warszawskim Teatrze „Kamienica" odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację znanego satyryka.

REDAKCJA POLECA

Bohdan Smoleń po kolejnym udarze jest w ciężkim stanie. Nie mówi, nie chodzi. Pomóc mu może kosztowna rehabilitacja. Jego koledzy artyści chcą zebrać środki na ten cel.

Znany artysta kabaretowy przez wiele lat pomagał innym. Jego fundacja Stworzenia Pana Smolenia prowadziła i prowadzi ośrodek hipoterapii, dla dzieci i dorosłych. Teraz sam artysta potrzebuje pomocy.

W ciągu sześciu lat przeszedł trzy udary. Ostatni był najpoważniejszy. Cztery miesiące Bohdan Smoleń spędził w szpitalach, kilka miesięcy temu wrócił do domu, gdzie opiekują się nim bliscy, współpracownicy z fundacji i wynajęci przez nich specjaliści.

- Problem w tym, że pan Bohdan jest bardzo oporny na pomoc specjalistów. Zachowuje się, jakby zrezygnował z walki o siebie, nie wiemy, jak przekonać go do przyjęcia pomocy – mówi „Głosowi Wielkopolski" Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, przyjaciółka artysty.

Dodaje, że lekarze i rehabilitanci zajmujący się Bohdanem Smoleniem twierdzą, że jest możliwość, żeby odzyskał przynajmniej część sprawności, tym bardziej że widać małe postępy.

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE