Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Społeczeństwo

Na rehabilitację Bohdana Smolenia

Bohdan Smoleń
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
W warszawskim Teatrze „Kamienica" odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację znanego satyryka.

Bohdan Smoleń po kolejnym udarze jest w ciężkim stanie. Nie mówi, nie chodzi. Pomóc mu może kosztowna rehabilitacja. Jego koledzy artyści chcą zebrać środki na ten cel.

Znany artysta kabaretowy przez wiele lat pomagał innym. Jego fundacja Stworzenia Pana Smolenia prowadziła i prowadzi ośrodek hipoterapii, dla dzieci i dorosłych. Teraz sam artysta potrzebuje pomocy.

W ciągu sześciu lat przeszedł trzy udary. Ostatni był najpoważniejszy. Cztery miesiące Bohdan Smoleń spędził w szpitalach, kilka miesięcy temu wrócił do domu, gdzie opiekują się nim bliscy, współpracownicy z fundacji i wynajęci przez nich specjaliści.

- Problem w tym, że pan Bohdan jest bardzo oporny na pomoc specjalistów. Zachowuje się, jakby zrezygnował z walki o siebie, nie wiemy, jak przekonać go do przyjęcia pomocy – mówi „Głosowi Wielkopolski" Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, przyjaciółka artysty.

Dodaje, że lekarze i rehabilitanci zajmujący się Bohdanem Smoleniem twierdzą, że jest możliwość, żeby odzyskał przynajmniej część sprawności, tym bardziej że widać małe postępy.

- Najbardziej zależy nam, żeby odzyskał mowę, no i żeby zaczął chodzić, chociaż z balkonikiem. To są dwie najważniejsze rzeczy. Jak będzie tylko leżał w łóżku, to zaraz znajdzie się na równi pochyłej. Musi zacząć ćwiczyć – podkreśla Joanna Kubisa.

Koledzy chorego artysty chcą mu pomóc. Zbierają pieniądze na jego rehabilitację. Bliscy i przyjaciele wierzą, że pobyt w specjalistycznym ośrodku może mu pomóc.

W warszawskim teatrze „Kamienica" 29 lutego odbędzie się specjalny koncert charytatywny zatytułowany „A tam cicho być"

Wystąpią m.in. Alicja Majewska, Katarzyna Pakosińska, Justyna Sieńczyłło, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Grabowski, Emilian Kamiński, Włodzimierz Korcz, Jerzy Kryszak, Zenon Laskowik, Kuba Sienkiewicz, Stanisław Tym i Grupa MoCarta.

- Wielu artystów zgłosiło się samych. Do kilkorga zadzwoniłem, ale zawsze odpowiedź była pozytywna – opowiadał wielkopolskiej gazecie Krzysztof Jaślar, jeden z pomysłodawców koncertu. Dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na rehabilitację satyryka.

Każdy może też wspomóc też rehabilitację Bohdana Smolenia przekazując darowiznę na konta Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, numer konta: GBS/oddział Mosina 92904800070000541220000001 z dopiskiem „rehabilitacja Bohdana Smolenia". Darowizny można odliczać od podatku.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL