Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

W środę odbędzie się symboliczny pogrzeb Tomasza Mackiewicza

www.facebook.pl
W œrodę o godz. 15 w koœciele œw. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odprawiona zostanie msza w intencji Tomasza Mackiewicza.

Jego pogrzeb będzie symboliczny. Ciało himalaisty zostało na Nanga Parbat. O szczegółach ostatniego pożegnania mówiła Małgorzata Sulikowska, krewna Tomasza Mackiewicza, w rozmowie z Onetem.

Przyznała, że myœli o tym, "choć będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustš trumnę".

- Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skšd pochodził, czy w Warszawie. Miasta nie lubił, dusił się tu. Pod Warszawš miał takie miejsce, dokšd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób? – dodała.

Zdradziła, że na œrodowej mszy w Warszawie spotkajš się ludzie, którzy dajš rodzinie znać, że wcišż myœlš o Tomku. - Pomodlimy się za niego – powiedziała Sulikowska.

Wspominała, że widzi Tomka jako człowieka magicznego, zawsze pogodnego, który z czarodziejskš pasjš, że aż zapierało dech, opowiadał o Nanga Parbat, który mierzył się wiele razy z tym szczytem i który zmierzył się też heroicznie z uzależnieniem od narkotyków. Kochał życie i ludzi.

Małgorzata Sulikowska zdradziła, że dzieci himalaisty wiedzš już o jego œmierci, ale jeszcze nie za bardzo dociera do nich fakt, że już nigdy nie zobaczš swojego ojca.

- Mam tylko nadzieję, że nigdy nie będš miały pretensji do swojego ojca, że wybrał górę, a nie rodzinę – dodała.

Kobieta podkreœliła, że nie ma żalu do Elisabeth Revol, która zaczęła schodzić z góry sama, i którš udało się uratować.

- Mam mnóstwo pytań do Eli. Więc jak było naprawdę, bo jej wersje wydarzeń różniš się? Czy jak odchodziła od niego to już „nie kontaktował", jak mówiła w pierwszej wersji? Czy pożegnał się z niš pełen nadziei, wiedzšc, że pomoc już nadchodzi, jak opowiada ostatnio? - pytała Małgorzata Sulikowska.

Przyznała, że widzi wiele niespójnoœci w tym co mówiła Revol. - Ja o nic Elizabeth nie oskarżam. Nigdy nie powiem, że zostawiła go na pewnš œmierć, że działała z premedytacjš. Napisałam do niej. Czekam na odpowiedŸ – dodała krewna Tomasza Mackiewicza.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL