Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Kontrowersyjny biznes Międlara

Takie koszulki promuje były ksišdz Jacek Międlar
www.facebook.pl
Internauci chcš zablokowania profilu na Facebooku byłego duszpasterza Jacka Międlara.

Akcja ma zwišzek z promocjš odzieży z hasłem „Nie przepraszam za Jedwabne". Międlar zamieœcił w pištek na Facebooku informację, że wypuszcza nowš serię bluz i koszulek.

"W dobie antypolskiej propagandy i kłamstwa przypisujšcego Polakom eksterminację Żydów w Jedwabnem, postanowiliœmy wyprodukować koszulki "NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE". Dumny Polak nie przeprasza za niemieckie zbrodnie" – napisał.

Dodał, że jeœli koszulki się podobajš, to zachęca do ich zamawiania i wspierania portalu wprawo.pl, którego jest redaktorem naczelnym.

Częœć internautów chwali pomysł: "Super" – piszš. Nie brakuje jednak głosów krytyki: "Puknij się chłopcze w głowę, ale mocno. Mniej mów, więcej czytaj" – radzi  jeden z nich.

Na Facebooku pojawiajš się proœby o zgłoszenie wpisu Międlara jako propagowanie nienawiœci. I kilkadziesišt osób zadeklarowało, że to już zrobiło.

Jacek Międlar zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu będzie drukował koszulki z napisem: „German Death Camps NOT POLISH".

"W tych koszulkach warto chodzić zwłaszcza w miejscu, gdzie jest dużo obcokrajowców. Nadruk na przód i tył. Projekt pokażę w niedzielę lub poniedziałek. Będš chętni?" - pytał.

W odpowiedzi jeden z internautów zaproponował, by zrobić koszulki z napisem: "Bóg przeprasza za Jacka Międlara".

Jacek Międlar, były ksišdz, stał się znany dzięki kontrowersyjnym poglšdom, bliskim nacjonalizmowi.

Za ich głoszenie i wypowiedzi m.in. w internecie był karany przez władze koœcielne. W 2016 roku postanowił opuœcić Zgromadzenie Księży Misjonarzy.

"Wyœwięcony byłem w maju 2015 roku. Cztery miesišce od œwięceń dostawałem po głowie. Ale za co? Za to, że opowiadałem się za ludŸmi wykluczonymi? Czyli na przykład za narodowcami, za kibicami, za tymi, którzy okreœlajš się mianem konserwatystów katolickich" - mówił były ksišdz w Polsat News.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL