Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Grypa zabiła dziecko?

sxc.hu
Prokuratura w Wadowicach wszczęła œledztwo w sprawie œmierci czteroletniego chłopca, który zmarł w miejscowym szpitalu.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że przyczynš zgonu dziecka mogła być powszechnie panujšca w powiecie grypa.

Chłopiec trafił do szpitala w œrodę. Był w ciężkim stanie. Jak podaje lokalny portal wadowice24.pl, miał wysokš goršczkę, bolał go brzuch.

Czterolatek został przeniesiony na oddział dziecięcy. Mimo wysiłków lekarzy w nocy dziecko zmarło. W szpitalu wszczęto procedurę wyjaœniajšcš.

Sprawš zajęła się też prokuratura i policja. - Na chwilę obecnš prowadzone sš czynnoœci pod œcisłym nadzorem prokuratury pod kštem artykułu nieumyœlnego spowodowania œmierci – poinformowała portal Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Ciało chłopca zostanie poddane sekcji zwłok, która ma ustalić co było przyczynš nagłego pogorszenia się stanu zdrowia dziecka i przyczynš jego œmierci.

Lokalni dziennikarze podajš nieoficjalnie, że przyczynš œmierci mógł być wirus grypy.

Ta choroba atakuje teraz w Polsce. Jak podaje Państwowy Zakład Higieny tylko w ostatnim tygodniu stycznia zanotowano prawie 260 tys. przypadków zachorowań i podejrzenia zachorowań na grypę. To daje 75 osób na 100 tys. mieszkańców.

Jeszcze gorzej jest w sšsiednich Czechach. Tam panuje epidemia tej choroby. Liczba zarażonych wirusem wzrosła o 18 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Najwięcej zachorowań na grypę odnotowano w krajach: libereckim, południowoczeskim, południowomorawskim, œrodkowoczeskim i usteckim.

W tegorocznym sezonie grypowym w Czechach zmarło już 10 osób, a 57 pacjentów hospitalizowano z poważnymi objawami choroby.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL