Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Żydowska organizacja wybiła złotš monetę na cześć Trumpa

materiały prasowe
Za 70 dolarów można kupić pozłacanš monetę z twarzš Donalda Trumpa wybitš przez żydowskš organizację Mikdash Educational Center na czeœć prezydenta USA w zwišzku z przeniesieniem ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Trump podjšł decyzję o przeniesieniu ambasady i uznania częœci Jerozolimy za stolicę Izraela pod koniec 2017 roku. Wywołało to protesty w œwiecie arabskim, a także krytykę pod adresem Trumpa ze strony ONZ. Decyzję Trumpa bardzo pozytywnie przyjęła natomiast społecznoœć żydowska.

Organizacja nazywa wybitš przez siebie monetę "Monetš Œwištynnš".

Na monecie znajduje się podobizna Trumpa i perskiego króla Cyrusa oraz biblijny cytat z tego ostatniego: " I On mi rozkazał zbudować Mu dom w Jerozolimie".

Wybicie monety jest wyrazem wdzięcznoœci dla Trumpa za przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy.

"Prezydent Trump realizuje proroctwo przenoszšc amerykańskš ambasadę do Jerozolimy. Tak jak powiedział król Cyrus 2500 lat temu: "rozkazał mi zbudować Mu dom w Jerozolimie", tak teraz Trump buduje dom w Jerozolimie" - głosi oœwiadczenie organizacji.

Oprócz pozłacanej monety można też zakupić posrebrzanš monetę za 50 dolarów.

Organizacja informuje, że pienišdze uzyskane ze sprzedaży monet zostanš wykorzystane do "szerzenia œwiatła Jerozolimy i ducha jej œwiętej Œwištyni po całym œwiecie".

ródło: abcnews.go.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL