Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Powstała aplikacja do "duchowej adopcji życia poczętego"

adoptujzycie.pl
Fundacja Małych Stópek, organizacja podejmujšca działania na rzecz "ochrony każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okolicznoœci w jakich się poczęło" udostępnia w sieci aplikację dla osób, które zdecydowały się na "duchowš adopcję życia poczętego".

Duchowa adopcja życia poczętego to inicjatywa polegajšca na modlitwie za nieznane poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone aborcjš.

Jak czytamy na stronie adoptujzycie.pl osoba, która zdecyduje się na takš "adopcję" codziennie "odmawia jednš dziesištkę różańca z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz specjalnš modlitwę w intencji duchowo adoptowanego dziecka". "Do modlitwy można również dołšczyć dobrowolne postanowienie, np: post, jałmużnę, uczynek miłosierdzia" - piszš twórcy aplikacji.

Czemu zaœ służy sama aplikacja? Dzięki niej, osoba, która dokonała "duchowej adopcji życia poczętego" otrzymuje wirtualnego asystenta, który "przypomina o codziennej modlitwie", ale także "wzmacnia więŸ między modlšcym się, a dzieckiem poprzez unaocznienie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomoœci". Aplikacja po szóstym tygodniu udostępnia modlšcemu się zdjęcia USG dziecka, od 3 tygodnia umożliwia słuchanie bicia jego serca, a także codziennie dostarcza "przesłanie malucha, który z radoœciš opowiada o swoim œwiecie".

"Wszystko to sprawia, że modlšcemu jest łatwiej wytrwać w 9-miesięcznym przyrzeczeniu" - czytamy na stronie adoptujzycie.pl.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL