Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Traczyk-Stawska pod Sejmem. Protestujšcym cofnięto zakaz

Fotorzepa, Michał Kolanko
Kuba Hartwich poinformował, że cofnięto mu zakaz wychodzenia z budynku Sejmu. Przy ul. Wiejskiej ponownie pojawiła się Wanda Traczyk-Stawska. Spotkała się przed budynkiem parlamentu z dwoma niepełnosprawnymi.

Wczoraj Marek Kuchciński zakazał dwóm protestujšcym osobom opuszczania Sejmu. Z parlamentu nie mogli wyjœć Adrian i Kuba.

- Niech pan nam nie ogranicza dostępu do powietrza - powiedział na konferencji Kuba Hartwich.

Dziœ decyzja ta została cofnięta. Protestujšcy mogš poruszać się po terenach zielonych otaczajšcych Sejm, jednak nie mogš podchodzić do barierek.

 

Wanda Traczyk-Stawska wróciła pod Sejm

Wanda Traczyk-Stawska po raz pierwszy chciała wejœć do Sejmu 11 maja - wówczas jednak nie wpuszczono jej do œrodka. Kancelaria Sejmu miała odpowiedzieć odmownie na złożony 8 maja przez posła Œwięcickiego wniosek o wpuszczenie kombatantki do parlamentu.

Dziœ uczestniczka Powstania Warszawskiego ponownie pojawiła się pod budynkiem parlamentu. Protestujšcym przyniosła pšczki i wyjštkowego pluszaka. To małpka, którš otrzymała od kolegów po Powstaniu Warszawskim. Maskotka towarzyszyła kobiecie, gdy trafiła do obozu.

Traczyk-Stawska stanowczo odparła zarzuty mówišce o tym, że ktoœ niš manipuluje. - Nikt nie dałby rady - powiedziała. - Taki mam piekielny charakter. I jeœli współpracuję z dwoma panami, którzy akurat sš z opozycji, to nie sš ważni dla mnie, jako członkowie partii - dodała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL