Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Świat apeluje do królowej. 255 tysięcy podpisów pod petycjš ws. Alfiego Evansa

AFP
O interwencję brytyjskiego parlamentu i królowej Elżbiety w sprawie dwuletniego Alfiego Evansa apelujš internauci z całego œwiata. Petycję w tej sprawie podpisało już ponad 255 tysięcy osób.

Alfie Evans od chwili porodu podtrzymywane było przy życiu dzięki podłšczeniu do specjalnej aparatury. W poniedziałek sšd zdecydował, że stan zdrowia nie rokuje poprawy i należy zaprzestać podtrzymywania Alfiego przy życiu. We wtorek rano chłopiec został odłšczony od respiratora, okazało się jednak, że oddycha samodzielnie. 

Przeciw odłšczeniu chłopca od aparatury byli jego rodzice. Pomoc w tej sprawie zadeklarował szpital we Włoszech. Wczoraj brytyjski sšd apelacyjny podtrzymał decyzję sšdu niższej instancji. Rodzice dwuletniego Alfiego Evansa nie dostali zgody na wyjazd z synem do Rzymu.

O interwencję w tej sprawie internauci proszš królowš Elżbietę i brytyjski parlament. 22 kwietnia powstała petycja, którš do tej pory podpisało ponad 255 tysięcy osób. 

"Jako lojalni poddani, nie chcemy wierzyć, że Wasza Wysokoœć nakazałaby kiedykolwiek dokonanie tak złych czynów a także potępiamy wyrok œmierci i uwięzienia, wydany na Alfiego, jako przewrotnš uzurpację przeciwko Waszej Wysokoœci i prawu tego kraju. Nie ma czasu do stracenia" - przekazujš autorzy petycji.

List podpisany jest przez ojca dwulatka, Thomasa Evansa. W petycji podkreœlono, że sšd nakazał przetrzymywać chłopca w szpitalu aż do œmierci, a wszelkie próby zabrania go mogš oznaczać karę pozbawienia wolnoœci.

"Nie ma czasu do stracenia" - piszš autorzy. "Armia Alfiego i dobrzy mieszkańcy Liverpoolu nie będš siedzieć z założonymi rękami. Nie mogę ich powstrzymać przed przyłšczeniem się do demonstracji" - czytamy dalej.

"Błagamy o pilnš reakcję. Jeœli królowa nie będzie interweniować w żaden sposób, to przyjmiemy to tak, jakby przyznała, że to co dzieje się z jej narodem jest w porzšdku" - dodajš.

ródło: Polskie Radio/rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL