Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Pokaz koni arabskich nie odbędzie się w Janowie Podlaskim

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoœci Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się w Warszawie. Dotychczas wydarzenie organizowano w Janowie Podlaskim.

Krajowy Oœrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Polskim Klubem Wyœcigów Konnych i Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi "zamierza aktywnie wzišć udział w uroczystoœciach i pokazać, że w obszarze rolnictwa i hodowli zwierzšt Polacy majš wiele powodów do dumy".

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na Torze Wyœcigów Konnych na Służewcu w Warszawie.

Wydarzeniu będš towarzyszyć liczne imprezy m.in. Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyœcigach. KOWR podkreœla, że w Warszawie będzie odbywała się promocja promocja Pride of Poland, miasta Biała Podlaska oraz powiatu bialskiego.

Tydzień póŸniej w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się Pride of Poland. Przy okazji aukcji zostanie zorganizowany Festyn Konia Arabskiego.

W poprzednich latach wydarzenie odbywało się w Janowie Podlaskim i poprzedzało aukcję "Pride of Poland". Przy okazji zeszłorocznego pokazu zaprezentowano 100 koni.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL