Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Polska wyprawa na K2. Denis Urubko miał halucynacje. Widział bananowca w namiocie

Denis Urubko
urubko-8000new.blogspot.com/
Himalaiœci realizujš kolejne cele, które majš ich doprowadzić do zdobycia zimš szczytu K2. Trudy tej wyprawy odczuwajš wszyscy uczestnicy. Denis Urubko przekazał, że w nocy widział rosnšcy w namiocie bananowiec.

Denis Urubko i Adam Bielecki weszli na wysokoœci 7400 metrów. Tam sprawdzili w jakim stanie jest droga. Noc spędzili 200 metrów niżej.

Czas spędzony na tej wysokoœci doprowadził Urubkę do halucynacji. O szczegółach pisze na swoim blogu. „Ciało z trudem przyzwyczajało się do wysokoœci. W majaczeniu zobaczyłem rosnšcy w namiocie bananowiec, z którego narwałem tyle owoców, ile dałem radę pomieœcić w dłonie” - pisze himalaista.

O sytuacji poinformował swojego towarzysza. "Gdzie w takim razie jest moja porcja?" - miał zapytać póŸniej Adam Bielecki. 

Obaj członkowie zostawili na miejscu sprzęt i zeszli do bazy. Kolejnym celem polskiej wyprawy jest założenie bazy na wysokoœci 7950 metrów.

Do tej pory nikt nie zdobył zimš szczytu K2 (8611 m n. p. m.). Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki poinformował, że nie ma możliwoœci, by atak szczytowy został zrealizowany jeszcze w tym miesišcu.

 

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL