Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Drogę do pracy pokonywał na piechotę. 17 km, zaczynał o 4

Photolitherland at English Wikipedia [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
21-letni Trenton Lewis przez kilka miesięcy pokonywał na piechotę 17 km, by zdšżyć do pracy na porannš zmianę, którš rozpoczynał o 4 rano. Kiedy koledzy samotnie wychowujšcego 14-miesięcznš córkę Karmen ojca dowiedzieli się o jego sytuacji - postanowili kupić mu samochód - informuje CNN.

Lewis był zatrudniony przez oddział UPS w miejscowoœci Little Rock, w Arkansas. Kiedy jego koledzy dowiedzieli się o trudnej sytuacji mężczyzny, postanowili złożyć się i kupić mu samochód.

Lewis ukrywał fakt, że nie ma jak dojechać do pracy przed kolegami. Jego historię poznała Patricia Bryant, która, wraz z mężem Kennethem, od 40 lat pracuje w oddziale UPS w Little Rock. To ona opowiedziała o tym kolegom z pracy Lewisa.

Ci byli pod wrażeniem determinacji mężczyŸni. Szybko zebrali niemal 2 tysišce dolarów. Kenneth Bryant znalazł sprzedawcę, który - gdy usłyszał, że samochód ma trafić do mężczyzny, którzy codziennie przed œwitem pokonuje na nogach 17 km w drodze do pracy, zgodził się obniżyć cenę, tak by œrodki zebrane przez kolegów Lewisa wystarczyły na zakup samochodu.

Kluczyki do samochodu Lewis otrzymał, gdy zaproszono go na parking pod pozorem krótkiego spotkania członków zwišzku zawodowego.

- Byłem wzruszony - przyznaje.

- Bóg zawsze coœ dla nas szykuje. Nigdy tego nie zapomnę - powiedział dziękujšc kolegom z pracy za prezent.

ródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL