Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Sondaż: Czy funkcjonariusz publiczny może angażować się w WOŚP?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Funkcjonariusze publiczni powinni mieć możliwoœć angażowania się w WOŒP? Polacy nie majš wštpliwoœci – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Dwa lata temu poseł PiS Stanisław Pięta zamieœcił na Twitterze wpis, w którym zapowiedział, że każdy funkcjonariusz publiczny, który zaangażuje się w finał Wielkiej Orkiestry Œwištecznej Pomocy, "może składać raport o zwolnienie ze służby".


- Według badań Millward Brown spoœród tych, którzy z nami grajš, najwięcej zwišzanych jest z PiS. Podział układa się tak samo jak w sondażach sympatii wyborczych - stwierdził Jurek Owsiak, twórca WOŒP, goœć Jacka Nizinkiewicza w programie #RZECZoPOLITYCE.

Prawie 70 proc. ankietowanych uważa, że funkcjonariusze publiczni powinni mieć możliwoœć angażowania się w WOŒP. Blisko 20 proc. badanych nie ustosunkowuje się do tej kwestii.

- Taki sam odsetek kobiet i mężczyzn (68 proc.) wyraża swojš aprobatę w tej sprawie. Tego zdania sš też częœciej osoby w przedziale wiekowym 35-49 lat (71 proc.), respondenci o dochodzie poniżej 1000 złotych (75 proc.) oraz badani mieszkańcy wsi (72 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Zdjęcie autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego, przedstawiajšce zdziwionego prezesa Prawa i Sprawiedliwoœci, zostało wystawione na jednej z aukcji Allegro w ramach zbierania funduszy na WOŒP. Autor zdjęcia poinformował, że Allegro usunęło ofertę ze względu na naruszenie zasad regulaminu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL