Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Rzym: Choinka uschła w dwa tygodnie. Trafi do muzeum?

afp
"Najsmutniejsza choinka" tudzież "najdroższy drapak œwiata" może trafić do muzeum. Chodzi o słynnš choinkę z Rzymu, która uschła jeszcze przed œwiętami, dwa tygodnie po postawieniu.

O tym, że zamiast na œmietnik drzewko może trafić do placówki kulturalnej pisze gazeta "Il Messaggero". Choinka uschła i straciła swoje igły zaledwie dwa tygodnie po ustawieniu na rzymskim Placu Weneckim. "Spelacchio" (wł. "łysy drapak") stało się na tyle goršcym tematem, że burmistrz Virginia Raggi zarzšdziła specjalne dochodzenie w tej sprawie.

Drzewko zostało przetransportowane z włoskich Dolomitów. Łšczny koszt ustawienia w Rzymie 20-metrowej choinki wyniósł 50 tys. euro. Wstępne wnioski mówiš o złym nakryciu drzewa w czasie transportu.

"Drzewo można przenieœć w inne miejsce - na inny plac, lub - co bardziej prawdopodobne - do pomieszczenia zamkniętego, takiego jak muzeum, gdzie będzie bezpieczne" - pisze "Il Messaggero".

Gra może być warta œwieczki, ponieważ choinka stała się niespodziewanš atrakcjš turystycznš. W celu jej przeniesienia musi być jednak pokonanych kilka biurokratycznych przeszkód, takich jak zmiana warunków umowy z firmš wynajętš w celu sprowadzenia drzewa do Rzymu.

Być może mogłaby ona jeszcze dodatkowo zarobić - za transport z Placu Weneckiego do potencjalnego nowego miejsca.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL