Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Apel doradcy prezydenta. Zmienić nazwę Mostu Świętokrzyskiego

Pixabay
Prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz zaapelował o zmianę nazwy mostu Œwiętokrzyskiego w Warszawie. Zaproponował. by nadano mu imię Ignacego Jana Paderewskiego.

Doradca prezydenta skierował apel do Rady Miasta Stołecznego Warszawy. 

"Rozpoczšł się Rok Niepodległoœci. 100 lat temu po wielu latach niewoli Polska odzyskała suwerennoœć. Stało się to za sprawę kilku wielkich Mężów Stanu, wœród których jednš z najważniejszych ról odegrał wielki pianista, polityk, człowiek o niepospolitych przymiotach osobistych i zdolnoœciach dyplomatycznych - Ignacy Jan Paderewski. To dzięki jego kulturze, sławie i politycznej intuicji Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Woodrow Wilson zmusił przywódców ówczesnej Europy do uznania niepodległoœci Polski, jako warunku bezpieczeństwa i pokoju Starego Œwiata" - napisał Tadeusz Deszkiewicz.

"Dlatego zwracam się do Rady Miasta Stołecznego Warszawy z apelem, aby w najbliższym czasie, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległoœci, podjęła uchwałę o zmianie nazwy centralnego mostu Stolicy - Mostu Œwiętokrzyskiego i nadania mu imienia Ignacego Jana Paderewskiego" - apeluje prezes Radia RDC i doradca prezydenta RP.

ródło: RDC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL