Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Przyjaciele po 60 latach odkryli, że sš braćmi

Obaj bracia urodzili się w Honolulu
Wikimedia Commons
Dwóch 72-latków - Walter Macfarlane i Alan Robinson - po ponad 60 latach przyjaŸni dowiedziało się, że w rzeczywistoœci sš biologicznymi braćmi. Historię mężczyzn opisuje CNN.

Walter i Alan po raz pierwszy spotkali się w szkole podstawowej. Potem grali razem w licealnej drużynie futbolu amerykańskiego. Posyłali swoje dzieci do tych samych szkół i spędzali wakacje wspólnie ze swoimi rodzinami - relacjonuje CNN.

Dopiero po 60 latach przyjaŸni okazało się jednak, że w rzeczywistoœci sš biologicznymi braćmi. Odkryli to przez przypadek - Macfarlane rozpoczšł bowiem szukanie swojego biologicznego ojca używajšc do tego m.in. testów DNA. Wtedy wyszło na jaw, że Robinson jest jego bratem.

- Jak mogliœmy żyć przez 60 lat nie wiedzšc, że jesteœmy spokrewnieni? Potrzeba było testów DNA i œledztwa przeprowadzonego przez nasze rodziny, by złożyć to wszystko do kupy - dodaje.

Walter Macfarlane urodził się w 1943 roku w Honolulu. Matka chciała go oddać do adopcji, ale ostatecznie chłopcem zajęli się dziadkowie. Rodzina nie podaje dlaczego matka nie chciała opiekować się dzieckiem.

15 miesięcy póŸniej w Honolulu urodził się Alan Robinson, który natychmiast po urodzeniu został oddany do adopcji. Nigdy nie poznał swoich biologicznych rodziców.

Przed kilkoma laty Robinson wysłał próbki DNA do dwóch firm zajmujšcych się poszukiwaniem krewnych. Rok temu do tych samych firm swoje DNA wysłał - poszukujšcy biologicznego ojca - Macfarlane. Ten drugi w odpowiedzi uzyskał listę 800 osób z którymi jest spokrewniony. Kiedy sprawdził z kim łšczy go najbliższe pokrewieństwo okazało się, że jest to mężczyzna posługujšcy się pseudonimem Robi737, który jest jego biologicznym bratem (test wykazał, że majš wspólnš matkę).

Zastanawiajšc się kim jest Robi737 członkowie rodziny postanowili spytać o to Alana Robinsona. Powód? Mężczyzna był pilotem Boeinga 737 linii Aloha Airlines. Robinson przyznał, że Robi737 to on.

- To prawdziwy œwišteczny cud - mówi córka Macfarlane'a. - A najlepsze jest, że nie musimy poznawać nowego krewnego, bo już go kochamy i podziwiamy, i znamy go przez całe życie - dodaje.

Teraz bracia chcš znaleŸć swoich biologicznych ojców.

ródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL