Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Znalazł portfel zgubiony 10 lat temu. Nic nie zginęło

Twitter
Pjeter Marku, imigrant, który przyjechał do Szwajcarii z Kosowa w 1989 roku majšc w kieszeni 20 franków szwajcarskich w 2007 roku zgubił portfel, w którym znajdował się szczęœliwy dla niego banknot (mężczyzna nigdy nie wydał tych 20 franków). 10 lat póŸniej portfel odnalazł się - z nienaruszonš zawartoœciš - informuje dziennik "20 Minutes".

Marku w 2007 roku pracował przy budowie urzędu pocztowego w Härkingen, w kantonie Solura. W trakcie pracy zgubił swój portfel.

W portfelu znajdowały się dokumenty potwierdzajšcego jego tożsamoœć, karta kredytowa i 500 franków szwajcarskich w gotówce. Mężczyzna miał w portfelu również banknot 20-frankowy, z którym w 1989 roku przyjechał do Szwajcarii. Marku traktował go jako rodzaj talizmanu.

Kiedy Marku zorientował się, że zgubił swój portfel wraz z kolegami zaczšł przeszukiwać plac budowy, ale nie udało im się odnaleŸć zaginionego przedmiotu. Mężczyzna musiał pogodzić się z utratš swojego szczęœliwego banknotu. 

Do czasu. Przed kilkoma dniami Marku odebrał telefon z urzędu pocztowego w Härkingen. Jak się okazało jeden z jego pracowników znalazł zaginiony przed 10 laty portfel.

Kiedy Marku odebrał portfel okazało się, że w œrodku nadal znajduje się 500 franków szwajcarskich w gotówce, a także ów szczęœliwy banknot.

- Szwajcarzy to naprawdę uczciwi ludzie - przyznał Marku.

ródło: thelocal.ch

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL