Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Floryda: Kościół ostrzega. "Jesteśmy dobrze uzbrojeni"

Instagram
"Jesteœmy dobrze uzbrojeni" - taka informacja pojawiła się na drzwiach koœcioła The River at Tampa Bay na Florydzie - informuje Fox News.

"Witajcie w koœciele The River at Tampa Bay. To jest prywatna nieruchomoœć. Proszę odnotować, że nie jest to strefa wolna od broni palnej - jesteœmy dobrze uzbrojeni - każda próba (ataku) będzie odparta za pomocš œmiertelnie groŸnej broni - tak, jesteœmy koœciołem i bronimy naszych wiernych" - zdjęcie tabliczki o takiej treœci umieœcił na Instagramie jeden z pastorów. Pod przesłaniem widnieje podpis: Pastorzy. 

Przed kilkoma tygodniami w strzelaninie, do jakiej doszło w jednym z koœciołów w Teksasie, zginęło 26 osób.

Pastor Allen Hawes w rozmowie z amerykańskš telewizjš podkreœla, że takie tabliczki wiszš na każdym wejœciu do koœcioła od ponad roku. Dodaje, że podczas każdego nabożeństwa w koœciele sš uzbrojeni ludzie.

- Jeœli ktoœ myœli o tym, żeby przyjœć tu i zrobić to (dokonać ataku - red.), tabliczki sš formš odstraszania, ponieważ nie ukrywamy ich, tabliczki sš doœć duże, majš przekazać tym ludziom (potencjalnym napastnikom - red.), że chronimy naszych wiernych - mówi Hawes.

Pastor przekonuje też, że w ten sposób koœciół wypełnia nauczanie Jezusa o tym, że należy dbać o tych oddanych mu pod opiekę.

Krytykom władz koœcioła pastor Hawes odpowiada: Wolę mierzyć się z takimi głosami niż liczyć ciała.

ródło: Fox News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL