Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Kanada: Nóż w samolocie? Tak. Puder dla dzieci? Nie

123RF
Pasażerowie kanadyjskich linii lotniczych mogš wnosić na pokład samolotów noże, których ostrza liczš mniej niż 6 centymetrów (nie dotyczy to lotów do USA). Nie mogš natomiast mieć w bagażu podręcznym soli do kšpieli ani pudru dla dzieci - wynika z nowych przepisów dotyczšcych transportu lotniczego w Kanadzie.

Zmiany przepisów - jak czytamy w serwisie cbc.ca - majš na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa pasażerom linii lotniczych przy jednoczesnym ułatwieniu podróżowania turystom i osobom podróżujšcym w interesach.

Na pokład samolotów w Kanadzie można od teraz wnosić niewielkie noże z ostrzem, którego długoœc nie przekracza szeœciu centymetrów (wyjštkiem sš loty do Stanów Zjednoczonych). Na pokład nie można jednak wnosić żyletek.

Ponadto na pokład samolotów nie będzie można wnosić sproszkowanych substancji w pojemnikach liczšcych więcej niż 350 ml. Dotyczy to m.in. soli do kšpieli, piasku, proszku do pieczenia czy pudru dla dzieci. Na pokład można natomiast wnosić kawę, herbatę i odżywki dla niemowlšt.

W oœwiadczeniu wydanym przez ministra transportu Marka Garneaua można przeczytać, że bezpieczeństwo pasażerów pozostaje priorytetem dla rzšdu.

Zmiany - jak przekonuje minister - majš dopasować przepisy w Kanadzie do międzynarodowych standardów nie stwarzajšc przy tym zagrożenia dla pasażerów.

ródło: cbc.ca

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL