Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Mufti: Żydzi w obozach mieli numery. Może też będę miał?

Mufti Nedal Abu Tabaq
Youtube
Nie wykluczam że za kilka, maximum za kilkanaœcie lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało - że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy - mówi mufti Ligi Muzułmańskiej RP Nedal Abu Tabaq.

Mufti był goœciem "Popołudniowej rozmowy" w RMF FM. Odniósł się m.in. do faktu zniszczenia przez wandala centrum muzułmańskiego na warszawskiej Ochocie. Stwierdził, że podobnie jak w Lublinie czy Białymstoku nie był to pierwszy przypadek takiego ataku, ale ze wszystkich takich przypadków tylko sprawa napaœci na białostockie centrum nie została umorzona.

Mufti zauważył, że nasila się fala aktów przemocy skierowanych przeciwko polskim muzułmanom. - Ona tak wzrasta, że nawet chrzeœcijanie dostajš za to, że sš ciemnoskórzy, bo ludzie myœlš, że sš muzułmanami - mówił mufti. Dodał jednak, że nie wolno nie wspomnieć o tych, którzy wspierajš œrodowisko muzułmanów.

Nedal Abu Tabaq powiedział również, że coraz więcej muzułmanów, zwłaszcza z władz islamskich organizacji , otrzymuje groŸby. - Dostawaliœmy groŸby pozbycia życia, groŸby, które można bardzo dobrze zrozumieć: "Twoja córka będzie zgwałcona. Nie zapominaj, że masz córkę, ona jest ładna, może jš spotkać coœ przykrego".

Na przytoczone przez prowadzšcego słowa wicepremiera Piotra Glińskiego, który stwierdził, że podobne incydenty zdarzajš się w każdym kraju, mufti zauważył, że muzułmanie w Polsce nie stanowiš nawet pół procenta ludnoœci.

- Nas jest tutaj 0,05 proc.  35 tysięcy muzułmanów, w tym ponad 75 proc. to jest elita, czyli lekarze i inżynierowie - ludzie wykształceni. Oni sš tutaj od kilkudziesięciu lat, a niektórzy od kilkuset lat - mówił. Przyznał, że rozumie, iż w innych krajach ludzie mogš się czuć zagrożeni 4-5 milionami muzułmanów. - Ale tutaj jest nas 35 tysięcy osób. 

Mufti jest zdania, że atmosferę zagrożenia nakręcajš media. - - Media tak nakręcajš naród, że naród się boi. Teraz każdy ma opinię. Nie majš wiedzy, ale majš opinie - uważa Nedal Abu Tabaq.

 

Mufti stwierdził również, że oburza go fakt, że po polskim Sejmie ktoœ odważył się chodzić w koszuli z napisem "Polska nie dla muzułmanów".

- To jest tragedia. Konstytucja chroni wszystkich obywateli - mówił Nedal Abu Tabaq. - Nam przeszkadza to, że czujemy, że wracamy do tych czasów przedwojennych, gdzie dosłownie tak byli traktowani nasi starsi bracia, a więc Żydzi.(...) Ja nie wykluczam że za kilka, maximum za kilkanaœcie lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało -  że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL