Miss Dakoty Północnej z tytułem Miss America 2018

aktualizacja: 11.09.2017, 06:33

Cara Mund, miss Dakoty Północnej, zdobyła tytuł Miss America 2018.

REDAKCJA POLECA
12.09.2016
Miss Arkansas Savvy Shields nową Miss America
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Koronę Mund otrzymała z rąk ubiegłorocznej Miss America, Saavy Shields.

O tytuł Miss America ubiegało się 51 kobiet - po jednej z każdego stanu USA. W finale - oprócz tryumfatorki - znalazły się jeszcze miss Missouri, miss Texasu, miss New Jersey i miss Dystryktu Kolumbia.

Cara Mund jest pierwszą w historii wyborów Miss America zwyciężczynią pochodzącą z Dakoty Północnej.

W czasie finałowej serii pytań od jurorów Mund na pytanie o swoje marzenie powiedziała, że było nim przejście przez półfinał wyborów Miss America. W serii pytań politycznych skarciła prezydenta Donalda Trumpa za wycofanie USA z porozumienia klimatycznego.

23-letnia Mund pochodzi z miasta Bismarck. Jej marzeniem są studia prawnicze (obecnie studiuje ekonomię) i zostanie pierwszą kobietą-gubernatorem Dakoty Północnej.

Na stronie organizatorów konkursu czytamy, że Mund jest spokrewniona z Victorią Claflin Woodhull - amerykańską feministką, która była pierwszą kobietą startującą w wyborach prezydenckich w USA.

Komentarz dnia
Żródło: ABC News, AP

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE