Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Po rozmowie z papieżem rezygnuje z eutanazji

AFP
Podczas wizyty w Kolumbii Franciszek rozmawiał z Consuelš Cordobš. Kobieta chciała poddać się eutanazji. Po rozmowie z papieżem zmieniła zdanie.

56-letnia Kolumbijka kilkanaœcie lat temu została oblana kwasem przez swojego męża. Po tym zdarzeniu kobieta musiała przejœć ponad 80 operacji twarzy.

Obecnie kobieta może spożywać tylko posiłki w płynie, a do oddychania wykorzystuje dwie rurki umieszczone w nozdrzach. Na co dzień Cordoba zakrywa twarz w specjalnie przygotowanej masce. Gdy kobietę opuœcili najbliżsi, ta kilkukrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

W Bogocie papież wysłuchał jej historii. Rozmowę zarejestrowały kamery telewizji. Na nagraniu widać, jak papież przytula kobietę.

Eutanazja miała zostać przeprowadzona 29 wrzeœnia. Rozmowa z Franciszek odmieniła jej decyzję. - To dzięki tobie żyję. Teraz chcę dożyć staroœci - powiedziała w rozmowie z mediami.

Celem wizyty w Kolumbii było wsparcie procesu pokojowego oraz pojednania narodowego po ponad pół wieku wojny domowej i podpisaniu porozumienia z lewackš partyzantkš. Hasłem papieskiej pielgrzymki były słowa: "Zróbmy pierwszy krok".

Papieża podejmował prezydent kraju prezydent Juan Manuel Santos, laureat pokojowej Nagrody Nobla w zeszłym roku.

Franciszek odwiedził cztery miasta: Bogotę, Villavicencio, Medellin i Cartagenę. W odprawionych tam mszach uczestniczyło od kilkuset tysięcy do ponad miliona osób.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL