Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

USA: Bezpłatna aborcja dla ofiar huraganu

AFP
Whole Woman’s Health, amerykańska organizacja bronišca praw kobiet, oferuje bezpłatne usunięcie cišży kobietom poszkodowanym w wyniku przechodzšcych ostatnio przez Stany Zjednoczone huraganów.

Już co najmniej 74 kobiety z Teksasu  skorzystały lub zadeklarowały chęć skorzystania z oferowanej przez Whole Woman’s Health pomocy.

Wsparcie dla kobiet, które zamierzajš poddać się aborcji, obejmuje opłacenie transportu i opieki w klinice, a także ewentualna opiekę nad dziećmi pacjentek. - Wiele z tych kobiet podróżuje nawet dwa dni, żeby dotrzeć do kliniki, potrzebuje więc wsparcia - mówi Amy Hagstrom Miller, dyrektor generalna organizacji.

Whole Woman’s Health zgromadziła już 15 tysięcy dolarów na finansowanie swojej akcji, a planuje zdobycie jeszcze 40 tys. na dalsze działania.

Podobnš akcję Whole Woman’s Health proponowała po przejœciu przez USA huraganów Katrina, Rita i Ike.

Przeciwko działaniom feministycznej organizacji występuje Texas Right to Life.

- Promocja tej haniebnej usługi oparta jest na kłamstwie - żadna aborcja nie jest "za darmo" - mówi szefowa prolajferskiej organizacji, Melissa Conway. - Za aborcję kobieta zawsze płaci - choćby cierpieniem, a życiem płaci nienarodzone dziecko - mówi.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL