Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Wojciech Cejrowski: Oddałbym Szczecin Niemcom

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Jeœli Berlin zapłaciłby Polsce kontrybucje za II wojnę œwiatowš, natychmiast oddałbym im Szczecin, który nie jest polskim miastem - zadeklarował Wojciech Cejrowski.

O kontrybucjach rozmawiał Cejrowski z dziennikarzem niemieckiej telewizji ARD. Rozmowa zeszła na problem reparacji, o które zamierza starać się polski rzšd.

Cejrowski mówił w wywiadzie, że Niemcy sa wrogiem Polski od tysišca lat i powinny oddać to, co zabrały Polsce podczas wojny. Narzekał również, że polskie rzšdy nie wykazujš się w tej kwestii dostatecznš stanowczoœciš.

- Trzeba załatwić stare rachunki - mówił. Dodał również, że Donald Tusk jest "pudlem Angeli Merkel" i chodzi przy jej nodze, a polscy politycy sluchajš tego, co mówi niemiecka kanclerz. - A to nie jest działanie w poczuciu wolnoœci - stwierdził.

Podróżnik i publicysta uważa, że "Polska powinna stanšć w prawdzie" i powiedzieć Niemcom: wiemy, że chcecie odzyskać Œlšsk i wpływy, ale my nie chcemy, więc musimy znaleŸć jakiœ porzšdek rzeczy.

Cejrowski zadeklarował, że w zamian za kontrybucje oddałby Niemcom Szczecin. Według niego nie jest to polskie miasto - wystarczy przejœć się po tamtejszych cmentarzach.

-  Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam sš same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom - mówił Cejrowski.

ródło: szczecin.onet.pl/se.pl/rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL