Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Peleryna prezesa będzie sprzedażowym hitem?

twitter/ Joachim Brudziński
- Gdy jeden z moich produktów ubrał sam prezes Jarosław Kaczyński, wszyscy chcš mieć takš pelerynę, jakš założył – powiedział „Gazecie Krakowskiej” Ludwik Dziedzic z Zakopanego, producent słynnej „patriotycznej” peleryny przeciwdeszczowej, uwiecznionej na zdjęciu umieszczonym przez Joachima Brudzińskiego na Twitterze.

- Jest nam wraz z żonš niezmiernie miło, że tak znakomita postać jak prezes Prawa i Sprawiedliwoœci ubrał nasz produkt – powiedział Dziedzic „Gazecie Krakowskiej”, deklarujšc przy okazji, że jest zwolennikiem rzšdzšcej partii. - Nie uważam też by peleryna w barwach narodowych była jakšœ profanacjš flagi Polski. Kiedyœ zarzuciła mi to jednak osoba i sprawa stanęła w sšdzie. Proces wygrałem – dodał.

Jak przedsiębiorca z Zakopanego wpadł na pomysł zrobienia peleryny „patriotycznej”? - W 2003 roku w Zakopanem odbywały się zawody w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Lało wówczas jak "z cebra" przez cały miesišc, więc wymyœliłem, by zrobić kibicom pelerynę w barwach narodowych. Pomysł się przyjšł i teraz takie peleryny z mojej fabryczki sš w sprzedaży w całym kraju. Idš głównie podczas meczów czy innych wydarzeń sportowych, w czasie których nie dopisuje pogoda – tłumaczył.

Ludwik Dziedzic dodaje, że ostatnio po umieszczeniu przez Joachima Brudzińskiego, wicemarszałka Sejmu, zdjęcia z m.in. Jarosławem Kaczyńskim z góry Koziarz w Beskidzie Sšdeckim, jego „patriotyczne peleryny” rozchodzš się jak ciepłe bułeczki. Tylko w poniedziałek 21 sierpnia, kiedy zdjęcie z prezesem PiS trafiło do internetu, wysłał ponad 4 tysišce sztuk swojego produktu.

ródło: rp.pl/ Gazeta Krakowska

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL