Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Tiger usuwa profil na Instagramie

Instagram
Producent napoju "Tiger Energy Drink" usuwa swój profil na Instagramie. To reakcja na mieszczone w Internecie obraŸliwe grafiki.

Na plakacie zamieszczonym w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na profilu Instagramowym firmy, znajdował się wycišgnięty œrodkowy palec z zawiniętš na nim czerwonš kokardš. Widoczny był także napis: "1 sierpnia dzień pamięci" oraz: "Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!". Pod wpisem znalazły się negatywne komentarze na temat przedstawionych na nim treœci, a wpis został usunięty.

W reakcja na negatywny odbiór kampanii firma przelała na konto Œwiatowego Zwišzku Żołnierzy Armii Krajowej pół miliona zł na pomoc kombatantom. "Jest nam ogromnie przykro z powodu publikacji grafiki, która pojawiła się w dniu 1 sierpnia na profilu Instragramowym marki. Bardzo przepraszamy za ten błšd, który nie powinien się wydarzyć" - napisano w komunikacie.

W rozmowie z portalem Weszło.pl prezes Maspexu Krzysztof Pawiński przeprasza za prowadzonš kampanię. - Kiedy wczoraj zobaczyłem, co wrzucano na media społecznoœciowe tej jednej z naszych marek, to mnie zmroziło. Zobaczyłem 10 kwietnia, zobaczyłem 15 czerwca… Teraz 1 sierpnia. To nie mieœci się w głowie. Widać, że ktoœ się rozpędzał i nie zatrzymał na czas, a brak reakcji społecznej umocnił przekonanie, że jest OK - powiedział.

- Proszę mi wierzyć, że nikt normalny nie œcišgałby na siebie tej całej burzy, gdybyœmy mieli do czynienia z ustawkš. Nam jest po ludzku wstyd - dodał.

Dziœ na profilu na Instagramie pojawił się komunikat: "Usuwamy profil Tigera z Instagramu, ponieważ nie widzimy możliwoœci dalszej kontynuacji komunikacji w dotychczasowym formacie". Pozostałe wpisy zostały usunięte.

 

 

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL