Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Indie: 60 zgonów dzieci w szpitalu w tydzień

PAP/EPA
Szeœćdziesišt dzieci zmarło w tym tygodniu w jednym ze szpitali w Indiach. Lokalne media winiš za to niedobory w dostawie tlenu.

BRD Medical College w stanie Uttar Pradesh poinformował, że 34 niemowlęta zmarły na oddział intensywnej terapii noworodka, a 12 z powodu zapalenia mózgu. Reszta zmarła z powodu innych, nieokreœlonych przyczyn.

Lokalne media informujš, że przyczynš co najmniej częœci zgonów był niedobór tlenu po tym, gdy prywatny dostawca zabrał swoje koncentratory z powodu niezapłaconych przez szpital rachunków.

Dr R.S. Shukla, główny szef BRD Medical, pytany przez agencję Reuters zaprzeczył tym informacjom. W swoim oœwiadczeniu szpital stwierdził, że w czwartek "nastšpił spadek ciœnienia w dostarczanym płynnym tlenie", ale szybko podłšczono kolejne koncentratory tlenu. Nie stwierdzono, czy incydent miał zwišzek ze zgonami, jednak w czwartek zmarły tam 23 niemowlęta, z czego 14 na oddziale noworodków.

Urzędnicy z Uttar Pradesh i rzšd federalny zapowiadajš dochodzenie w tej sprawie. Politycy opozycji winiš za œmierć niemowlšt lokalne władze.

Zapalenie mózgu jest problemem w Indiach od lat, zwłaszcza podczas sezonu monsunowego. Choroba ta jest spowodowana najczęœciej zanieczyszczonš wodš lub jedzeniem, ugryzieniami komarów.

ródło: Reuters

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL