Budki telefoniczne znikną z brytyjskich ulic

aktualizacja: 15.08.2017, 20:19
Foto: Pixabay

Około 20 tysięcy budek telefonicznych zostanie usuniętych w Wielkiej Brytanii w ciągu pięciu najbliższych lat.

Firm BT poinformowała, że połowa działających w Wielkiej Brytanii budek telefonicznych przynosi straty finansowe, a jedna trzecia nie została użyta w ciągu ostatniego miesiąca. 

Koszt utrzymania budek telefonicznych to około 6 milionów funtów rocznie. Rzeczniczka BT przekazała,a że 13400 budek telefonicznych zostanie usuniętych w ciągu najbliższych trzech lat. Docelowo z ulic usuniętych będzie ich 20600.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia, z powodu rozwoju telefonii komórkowej, o 90% spadło wykorzystanie budek telefonicznych. Zanim telefony komórkowe stały się powszechnie używane, na ulicach Wielkiej Brytanii stało około 92 tysięcy budek.

Obecnie na brytyjskich ulicach znajduje się 7000 tradycyjnych czerwonych budek. 

By zachować tradycyjnych charakter brytyjskich ulic, władze miast są od 2008 roku zachęcane do kupowania budek telefonicznych. Cena takiej budki wynosi 1 funt.

Komentarz dnia
Żródło: SkyNews

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE