Niemiecki sklep oferował koszulki z napisem: "Do Polski latam tylko sztukasami"

aktualizacja: 07.08.2017, 20:50
Samolot Junkers Ju-87 bombardujący Warszawę w 1944 roku
Samolot Junkers Ju-87 bombardujący Warszawę w 1944 roku
Foto: Wikimedia Commons/ domena publiczna

Koszulki z napisem "Do Polski latam tylko sztukasami" i rysunkiem samolotu Junkers Ju-87 pojawiły się w jednym z niemieckich sklepów internetowych.

REDAKCJA POLECA

"Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka" – taki napis widnieje na koszulce, którą oferował swoim klientom sklep internetowy alfashirt.de. Napisowi towarzyszy kontur Polski i sylwetka samolotu Junkers Ju-87 "Stuka", symbolu wielkości Luftwaffe w czasach drugiej wojny światowej.

Samoloty Ju-87 były używane m.in. w czasie pacyfikacji Powstania warszawskiego. Cztery bombowce wydzielone z grupy ppłk. Hansa Jürgena Klussmanna w sierpniu i wrześniu 1944 roku wykonały łącznie 1204 loty bojowe nad polską stolicą, zrzucając na nią 1580 ton bomb.

Koszulkę oferował sklep alfashirt.de za niecałe 19 euro. Po zwróceniu uwagę na ten asortyment w mediach społecznościowych, sklep przestał ją oferować.

Niemiecki sklep oferuje generalnie odzież i akcesoria o tematyce wojskowej. Co ciekawe, w ofercie znajdziemy też m.in. koszulki i inne gadżety z logiem wojska polskiego i GROM-u, kubki z postaciami z serialu "Czterej pancerni i pies" czy powstańczą "kotwiczką", ale także t-shirty z napisami "From Warsaw to Berlin in one tank" (z wizerunkiem czołgu T-34) czy czy "Oberschlesien - Blut Erz Kohle" ("Górny Śląsk - węgiel, ruda, krew").

POLECAMY

KOMENTARZE