Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Niemiecki sklep oferował koszulki z napisem: "Do Polski latam tylko sztukasami"

Samolot Junkers Ju-87 bombardujšcy Warszawę w 1944 roku
Wikimedia Commons/ domena publiczna
Koszulki z napisem "Do Polski latam tylko sztukasami" i rysunkiem samolotu Junkers Ju-87 pojawiły się w jednym z niemieckich sklepów internetowych.

"Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka" – taki napis widnieje na koszulce, którš oferował swoim klientom sklep internetowy alfashirt.de. Napisowi towarzyszy kontur Polski i sylwetka samolotu Junkers Ju-87 "Stuka", symbolu wielkoœci Luftwaffe w czasach drugiej wojny œwiatowej.

Samoloty Ju-87 były używane m.in. w czasie pacyfikacji Powstania warszawskiego. Cztery bombowce wydzielone z grupy ppłk. Hansa Jürgena Klussmanna w sierpniu i wrzeœniu 1944 roku wykonały łšcznie 1204 loty bojowe nad polskš stolicš, zrzucajšc na niš 1580 ton bomb.

Koszulkę oferował sklep alfashirt.de za niecałe 19 euro. Po zwróceniu uwagę na ten asortyment w mediach społecznoœciowych, sklep przestał jš oferować.

Niemiecki sklep oferuje generalnie odzież i akcesoria o tematyce wojskowej. Co ciekawe, w ofercie znajdziemy też m.in. koszulki i inne gadżety z logiem wojska polskiego i GROM-u, kubki z postaciami z serialu "Czterej pancerni i pies" czy powstańczš "kotwiczkš", ale także t-shirty z napisami "From Warsaw to Berlin in one tank" (z wizerunkiem czołgu T-34) czy czy "Oberschlesien - Blut Erz Kohle" ("Górny Œlšsk - węgiel, ruda, krew").

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL