Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Oszukała lekarzy. Wycięli jej narzšdy

Pexels
Lekarze z Bełchatowa wycięli 24-latce m.in. żołšdek i fragment przełyku. Po zabiegu okazało się, że kobieta oszukała lekarzy.

24-latka z okolic Gliwic zgłosiła się do lekarza, uskarżajšc się na bóle żołšdka. Z wynikami badań zgłosiła się do onkologa, który poinformował, że kobieta ma nowotwór złoœliwy żołšdka. Niezbędna była operacja.

 

Zabieg przeprowadzili lekarze z Bełchatowa. W czasie operacji lekarze prowadzšcy poinformował, że nie widzi zmian, które mogłyby sugerować nowotwór. Opierajšc się na jednoznacznych wynikach badań, postanowił kontynuować operację. Kobiecie wycięto żołšdek, œledzionę, sieć większš, okołożołšdkowe węzły chłonne, a także fragment przełyku.

Po operacji matka pacjentki otrzymała anonimowy list. Autor poinformował, że pacjentce wycięto zdrowe organy,  a kobieta nie chorowała na raka. Matka 24-latki poinformowała prokuraturę o możliwoœci popełnienia przestępstwa.

Œledztwo wykazało, że pacjentka podrobiła wyniki badań. W dokumentacji wpisała nazwisko lekarza, który nie jest gastrologiem. 

Kobieta została przebadana przez psychiatrów. Lekarze stwierdzili, że cierpi ona na Münchhausena. Choroba objawia się tym, że pacjenci udajš objawy lub œwiadomie wywołujš chorobę, by być leczonym.

Pacjentka przyznała się do winny i zgodziła się na dobrowolne poddanie się karze.

Więcej: Gazeta.pl

ródło: gazeta.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL