USA: Policjant zastrzelił kobietę, która zadzwoniła pod numer alarmowy

aktualizacja: 17.07.2017, 05:28
Foto: By Mordac from Minneapolis, US (I35W Bridge Collapse) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W Minneapolis policjant zastrzelił kobietę, która wcześniej wezwała policję dzwoniąc na telefon alarmowy z prośbą o interwencję w związku z hałasem w pobliżu jej domu.

REDAKCJA POLECA

Ofiara tragedii to Australijka. Nie wiadomo jak doszło do zdarzenia, ponieważ kamera na mundurze interweniującego policjanta nie była włączona, gdy padł śmiertelny strzał.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Minnesoty informuje, że policjant reagował na "wezwanie w związku z możliwą napaścią". W trakcie interwencji miał wyciągnąć broń i strzelić, raniąc śmiertelnie kobietę.

Australijskie media podają, że ofiarą jest 40-letnia Australijka, która mieszkała w Minneapolis ze swoim narzeczonym.

Według doniesień australijskich mediów kobieta zginęła tuż po tym, jak zadzwoniła na numer 911.

Burmistrz Minneapolis Betsy Hodges w oświadczeniu podkreśliła, że "boli ją serce z powodu tego, co wydarzyło się" w jej mieście.

Komentarz dnia
Żródło: BBC

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE